Iné služby

Máte záujem o

  • Ohlásenie živnosti
  • Registráciu fyzickej osoby do obchodného registra
  • Registráciu organizačnej zložky právnickej osoby do obchodného registra
  • Založenie komanditnej spoločnosti
  • Založenie akciovej spoločnosti
  • Založenie družstva
  • Založenie verejnej obchodnej spoločnosti
  • Dopravnú licenciu
  • Povolenie pre taxislužbu
  • Povolenie na prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia
  • Návrh na vyhlásenie konkurzu
  • Výmaz firmy z obchodného registra ex offo
  • Zriadenie neziskovej organizácie
  • Založenie občianskeho združenia
  • Katastrálne zmluvy a ich vklad od katastra nehnuteľností (kúpna zmluva – pozemky/byt/stavba, právo dožitia, záložná zmluva/výmaz záložných práv)

 

 

Áno, aj všetky tieto a mnohé iné služby zabezpečujeme.

Napíšte nám svoje zadanie a my Vám spracujeme cenovú ponuku a poradíme ďalší postup:

Kontaktný formulár

 

Časté otázky

 

Čo je potrebné na prevádzku hracích automatov?

Ak chcete prevádzkovať vlastné výherné hracie automaty (t.j. hracie automaty nebudú len umiestnené vo vašich priestoroch s tým, že prevádzkovať ich bude iný podnikateľ), musíte spĺňať podmienky ustanovené zákonom č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách. Výherné hracie automaty môže prevádzkovať len osoba, ktorá získa licenciu vydanú ministerstvom financií. Licenciu môže získať len osoba, ktorá splní celý rad podmienok – napr. musí ísť od právnickú osobu so sídlom v SR, základné imanie min. 66400 eur, splatné pred podaním žiadosti o licenciu.

Predmetom činnosti mojej s.r.o. bude výroba liehu v liehovarníckom závode na pestovateľské pálenie ovocia a výroba liehu a spracovanie liehu v liehovarníckych závodoch. Čo k tomu potrebujem?

V stručnosti – najskôr je potrebné založiť a zaregistrovať s.r.o. (výpis z obchodného registra je jednou z príloh žiadosti o povolenie) a následne vybaviť povolenie od ministerstva pôdohospodárstva. Na prevádzkovanie liehovarníckeho závodu je potrebné povolenie na prevádzkovanie daňového skladu. Zohľadnite požiadavku zvýšeného základného (resp. vlastného) imania v závislosti od zvoleného druhu činnosti.

Môže byť jedna a tá istá osoba štatutárny zástupca aj odborný zástupca v zubnej ambulancii?

Áno, jedna osoba môže vykonávať pozíciu “odborného garanta” pre získanie povolenia na prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia – ambulancia v odbore stomatológia a zároveň byť štatutárnym orgánom právnickej osoby (napr. konateľom s.r.o.).

Chceme zriadiť centrum starostlivosti o chorých alebo starých ľudí. Akú právnu formu nám odporúčate zvoliť? Zvažujeme neziskovú organizáciu.

Pripraviť podklady a inštrukcie k založeniu a registrácii neziskovej organizácii Vám samozrejme vieme a môžeme pomôcť. Táto forma je vhodná najmä v prípade, ak chcete získavať podporu, príspevky od obcí a vyšších samosprávnych celkov.

Na druhej strane si však musíte uvedomiť, že cieľom založenia neziskovej organizácie je výkon verejnej prospešnej činnosti, a nie dosahovanie zisku. Príjem vytvorený činnosťou neziskovej organizácie si nemôžu vyplatiť zakladatelia alebo členovia neziskovej organizácie, ale má byť použitý opäť na poskytovanie zvolenej verejnoprospešnej činnosti. Účel založenia a jeho napĺňanie počas trvania neziskovej organizácie, kontroluje registračný úrad.

S existenciou neziskovej organizácie je spojený rad povinností. Aby ste sa bližšie dostali do tejto problematiky – zrejme by ste si mali pozrieť zákon č. 213/1997 o neziskových organizáciách poskytujúcich verejnoprospešné služby v úplnom znení.

Odporúčame vám zvážiť, aké ciele chcete v tejto oblasti dosiahnuť (či nefinančné – zlepšovanie života starších ľudí alebo finančné – zisk) a prostredníctvom akých prostriedkov (súkromných alebo verejných) a v závislosti od toho si zvoliť vhodnú platformu pre výkon činnosti (neziskovú – NO alebo komerčnú – napr. s.r.o.). Radi Vám pomôžeme so zriadením ľubovoľnej zvolenej právnej formy.